Halkın parasıyla uzaya giden ilk astronot, ‘aktronot’ oldu

Uzaya giden ilk Türk astronotu Alper Gezeravcı, uzay yolculuğunu tamamladıktan sonra AKP’nin seçim propagandasında yer almaya başladı. ‘Gençlik Buluşmaları’ adı altında Kırıkkale, Erzurum, Ankara, Kayseri, Kahramanmaraş, Mersin, İzmir, Tekirdağ, Balıkesir, İstanbul, Edirne, Düzce, Bolu, Antalya, Gaziantep, Konya, Çankırı ve Samsun’a giden Gezeravcı, bu etkinliklerde AKP’li bakanlar ve belediye başkan adaylarıyla bir araya geldi. Gezeravcı, gençlik buluşmaları uçun yaklaşık 6 bin kilometre yol yaptı. Bu rakam Gezeravcı’nın Uluslararası Uzay İstasyonu’na 6 kez gitmesine eşit bir mesafe.

AKP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hamza Dağ ile birlikte Ege Üniversitesi’nde sahneye çıkan Gezeravcı dün de Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır ile birlikte Samsun Üniversitesi Ballıca Kampüsü’nde düzenlenen gençlik buluşmasına katıldı. Gezeravcı daha önce de yine Bakan Kacır ile Erzurum Teknik Üniversitesi ve Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi’ndeki öğrenci buluştu, Dışişleri Bakanı Hakan Fidan ile de Antalya Diplomasi Formuna katıldı.

İstanbul Büyükşehir Belediye başkan adayı Murat Kurum’a destek.

CHP’Lİ YÜCEL’DEN TEPKİ

CHP İzmir Milletvekili ve Parti Sözcüsü Deniz Yücel, Gezeravcı’nın AKP propagandasına katılmasını eleştirdi ve “Bakanları ve kamu kaynaklarını yerel seçimler için seferber etmek AKP’ye yetmedi. Hepimizin vergileriyle uzaya giden ilk astronotumuz Alper Gezeravcı da AKP’nin propaganda konvoyuna dahil oldu. İktidar astronotumuza AKP propagandası yaptırıyor. Ancak bu çabaları sonuç vermeyecek, 31 Mart’ta yenilecekler’’ dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x